50 Turystyczna Wiosna na Ziemi Kościańskiej

Świniec, 16 kwietnia 2005

I. Organizator: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie przy współpracy: Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Kościanie, Urzędu Miasta i Gminy w Krzywiniu, Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Klubu Młodzieżowego w Świńcu.

II. Cel imprezy: Propagowanie turystyki pieszej i rowerowej. Poznanie piękna Ziemi Kościańskiej. Upamiętnienie pobytu Adama Mickiewicza na Ziemi Kościańskiej.

III. Trasy piesze:
1. Wławie – szlakiem zielonym w stronę Choryni, do skrzyżowania ze szlakiem czarnym; potem szlakiem czarnym w prawo do Kopaszewa; dalej szlakiem zielonym w stronę Rudek, po wyjściu z lasu w prawo, bez znaków, drogą asfaltową do Świńca (10 pkt na OTP).
2. Trasa dowolna uzgodniona z organizatorem. Uwaga! Autobusy z uczestnikami odjadą sprzed dworca PKP w Kościanie o godz. 830.

IV. Trasa kolarska:
1. Trasa dowolna uzgodniona z organizatorem, min. 15 km, zgodnie z regulaminem KOT.

V. Zgłoszenia należy przesyłać do 7 kwietnia 2005 roku, pod adresem: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie, 64-000 Kościan, Wały Żegockiego 2 lub pocztą elektroniczną korzystając z formularza pod regulaminem, opłacając jednocześnie wpisowe w wysokości 5 zł od osoby na konto Oddziału PTTK: Bank Zachodni WBK o/Kościan, nr 40 1090 1274 0000 0000 2701 1464. Opiekunowie drużyn młodzieżowych powyżej 8-osobowych są zwolnieni z opłacenia wpisowego. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają przejazd drużyn pieszych z dworca PKP w Kościanie na miejsce startu oraz z mety w Świńcu na dworzec PKP w Kościanie. Zgłoszenie drużyn powinno zawierać liczbę uczestników oraz informację, czy drużyna chce korzystać z autobusów organizatora.

VI. Meta i zakończenie rajdu. Świetlica wiejska w Świńcu - 16 kwietnia 2005 roku. W godz. 1030 – 1300 - wydawanie tradycyjnej grochówki i odznak rajdowych, potwierdzanie punktów do OTP i KOT, sprzedaż materiałów statutowo-organizacyjnych i przewodników, konkursy rekreacyjno-sprawnościowe. Ok. godz. 1130 konkurs krajoznawczy ( także pytania dotyczące A. Mickiewicza i historii Kościana ). Od godz. 1300 odjazd autobusów na dworzec PKP w Kościanie. Pociągi w kierunku Leszna odjeżdżają o 1405 i 1511, w kierunku Poznania o 1458.

VII. Obowiązki uczestników: odpowiedni ubiór turystyczny, posiadanie dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, apteczki, koniecznie menażki i łyżki do grochówki. Uczestnicy przestrzegają postanowień „Karty Turysty”. Ubezpieczenia dokonuje instytucja zgłaszająca lub uczestnicy we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy na trasy!