XXVIII Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego

Turew, 10 września 2005

I. Organizator: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie przy współpracy: Starostwa Powiatowego w Kościanie, Urzędu Miejskiego w Kościanie, Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, UG w Czempiniu, Szkoły Podstawowej w Turwi.
II. Cel imprezy: Uczczenie pamięci gen. Dezyderego Chłapowskiego - wielkiego patrioty i reformatora rolnictwa, zachęcenie młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki rowerowej, poznanie piękna Ziemi Kościańskiej i Agroekologicznego Parku Krajobrazowego im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego.
III. Trasy jednodniowe:
1. Rowerowa dowolna, min. 15 km - zgodna z regulaminem KOT, proponujemy wykorzystanie jednego z odcinków szlaków:
  • szlak czerwony im. Dezyderego Chłapowskiego,
  • szlak czarny zwany „Kopaszewską Drogą Krzyżową”,
  • szlak zielony im. Adama Mickiewicza.

2. Piesza dowolna - uzgodniona z organizatorem rajdu.

IV. Uczestnictwo: w rajdzie mogą wziąć udział drużyny i turyści indywidualni, którzy w terminie do 8 września 2005 roku zgłoszą swój udział na adres: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie,
64-000 Kościan, Wały Żegockiego 2 lub pocztą elektroniczną biuro(at)koscian.pttk.pl opłacając jednocześnie wpisowe w wysokości 5 zł od osoby na konto Oddziału PTTK: WBK o/Kościan, nr 40 1090 1274 0000 0000 2701 1464. Opiekunowie drużyn młodzieżowych powyżej 7-osobowych są zwolnieni z opłacenia wpisowego.
UWAGA! Drużynom, które nie zgłoszą się w terminie, organizatorzy nie gwarantują świadczeń!
V. Meta i zakończenie rajdu: Szkoła Podstawowa w Turwi - 10 września 2005 roku. W godz. 1000 – 1230 - wydawanie tradycyjnej grochówki i odznak rajdowych, potwierdzanie punktów do OTP i KOT, sprzedaż materiałów statutowo-organizacyjnych i przewodników, konkursy rekreacyjno-sprawnościowe. O godz. 1100 konkurs krajoznawczy (także pytania dotyczące D. Chłapowskiego oraz przepisów ruchu drogowego). W Turwi godny zwiedzenia jest pałac i park z okazałymi pomnikami przyrody. Pałac będzie otwarty dla turystów w godzinach 1000 - 1030.
VI. Obowiązki uczestników: odpowiedni ubiór turystyczny, posiadanie dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, sprawnego roweru, apteczki, koniecznie menażki i łyżki do grochówki. Młodzież do lat 18 bierze udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych. Uczestnicy przestrzegają postanowień „Karty Turysty”. Ubezpieczenia dokonuje instytucja zgłaszająca lub uczestnicy we własnym zakresie.
Serdecznie zapraszamy na trasy!