40  Kościańska  Jesień  nad  Obrą

Racot, 22 października 2005

I. Organizator: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie przy współpracy: Starostwa Powiatowego w Kościanie, Urzędu Miejskiego w Kościanie, Urzędu Gminy w Kościanie i Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

II. Cel imprezy: Zachęcenie młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Poznanie piękna Ziemi Kościańskiej.

III. Trasa piesza:

1. Kościan (start dworzec PKP ok. godz. 815) – szlakiem czarnym nad Obrą do niebieskiego, szlakiem niebieskim w lewo do Racotu (11 pktów na OTP). Powrót przez Stary Lubosz do Kościana (8 pktów na OTP).

2. Trasa dowolna.

IV. Trasa kolarska: dowolna min. 15 km, zgodnie z regulaminem KOT.

V. Zgłoszenia należy przesyłać do 20 października 2005 roku, na adres: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie, 64-000 Kościan, Wały Żegockiego 2, pocztą elektroniczną: biurokoscian.pttk.pl lub korzystając z poniższego formularza, opłacając jednocześnie wpisowe w wysokości 5 zł od osoby na konto Oddziału PTTK: WBK o/Kościan, nr 40 1090 1274 0000 0000 2701 1464. Opiekunowie drużyn młodzieżowych powyżej 7-osobowych są zwolnieni z opłacenia wpisowego.

VI. Meta i zakończenie rajdu. Gimnazjum w Racocie. W godz. 1030 – 1300 wydawanie tradycyjnej grochówki i odznak rajdowych, potwierdzanie punktów na OTP i KOT, sprzedaż materiałów statutowo-organizacyjnych i przewodników, konkursy rekreacyjno-sprawnościowe. Ok. godz. 1130 konkurs krajoznawczy. Konkursy sprawnościowe od 1030 do1200. Odjazdy pociągów z Kościana: do Poznania 1310 i 1459, do Leszna 1406 i 1512.

VII. Obowiązki uczestników: odpowiedni ubiór turystyczny, posiadanie dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, apteczki, koniecznie menażki i łyżki do grochówki. Uczestnicy przestrzegają postanowień „Karty Turysty”. Ubezpieczenia dokonuje instytucja zgłaszająca lub uczestnicy we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy na trasy!

Organizatorzy rajdu