54 Turystyczna Wiosna na Ziemi Kościańskiej

18 kwietnia 2009 roku, Jerka

I. Organizator: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie przy współpracy: Urzędu Marszałkow-skiego w Poznaniu, Urzędu Miejskiego w Kościanie, Starostwa Powiatowego w Kościanie, Urzędu Miasta i Gminy w Krzywiniu oraz Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

II. Cel imprezy: Propagowanie turystyki pieszej i rowerowej. Poznanie piękna Ziemi Kościań-skiej. Upamiętnienie pobytu Adama Mickiewicza na Ziemi Kościańskiej.

III. Trasy piesze:

1. Kopaszewo (start) – szlakiem zielonym  w stronę Świńca, po wyjściu z lasu na szosę: Świniec – Jerka skręcamy za znakami w lewo idąc drogą asfaltową do Rudek, dalej do Jerki bez znaków (szlak zielony odchodzi w prawo do Gierłachowa) – 6 pkt do OTP.
  2. Trasa dowolna uzgodniona z organizatorem.

Uwaga! Autobusy z uczestnikami odjadą sprzed dworca PKP w Kościanie o godz. 8.30.

IV. Trasa kolarska:

1. Trasa dowolna min. 15 km, zgodnie z regulaminem KOT.

V. Zgłoszenia należy przesyłać do 9 kwietnia 2009 roku, na adres: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie, 64-000 Kościan, Wały Żegockiego 2 lub pocztą elektroniczną: , opłacając jednocześnie wpisowe w wysokości 5 zł od osoby na konto Od-działu PTTK: Bank Spółdzielczy w Kościanie nr 02 8666 0004 0100 2050 2000 0001 Opie-kunowie drużyn młodzieżowych więcej niż 7-osobowych są zwolnieni z opłacenia wpisowego. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają przejazd drużyn pieszych z dworca PKP w Kościanie na miejsce startu oraz z mety w Jerce na dworzec PKP w Kościanie. Zgłoszenie drużyn powinno zawierać liczbę uczestników oraz informację, czy drużyna chce korzystać z autobusów organizatora. W Kopaszewie w godzinach 8.45 - 10.00 będzie możliwość zwiedzenie dworu i kaplicy Matki Bożej Śnieżnej.

VI. Meta i zakończenie rajdu. Zespół Szkół w Jerce – 18 kwietnia 2009 r. W godz. 10.30 – 13.00 wydawanie tradycyjnej grochówki i odznak rajdowych, potwierdzanie punktów na OTP, KOT i odznakę Turysta Ziemi Kościańskiej, sprzedaż materiałów statutowo-organizacyjnych i przewodników, konkursy rekreacyjno-sprawnościowe. Ok. godz. 11.30 konkurs krajoznawczy (także pytania dotyczące A. Mickiewicza i historii Kościana). Konkursy sprawnościowe od 10.30 do12.00. Od godz. 13.00 odjazd autobusów na dworzec PKP w Kościanie. Pociągi osobowe w kierunku Leszna odjeżdżają o 13.34 , 14.00 i 14.36 w kierunku Poznania o 13.34, 14.32 (posp.) i 15.06.

VII. Obowiązki uczestników: odpowiedni ubiór turystyczny, posiadanie dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, apteczki, koniecznie menażki i łyżki do grochówki. Uczestnicy przestrzegają postanowień „Karty Turysty”. Ubezpieczenia dokonuje instytucja zgłaszająca lub uczestnicy we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy na trasy!
                                                              Organizatorzy rajdu