Komunikaty Oddziału PTTK w Kościanie

Rajd jesiennyDeszczowy XVI Rajd Jesienny

Już od samego rana w sobotę 6 listopada 2010 r. pogoda nie rozpieszczała wyruszających na rajdową trasę uczestników XVI Rajdu Jesiennego, którego organizatorem były włoszakowickiej „Łaziki”, przy współpracy z Starostwem Powiatowym w Lesznie, Urzędem Gminy i Gminnym Ośrodkiem Kultury we Włoszakowicach, Nadleśnictwem Włoszakowice oraz Zespołem Szkół w Krzycku Wielkim. Padał deszcz, wiał bardzo silny wiatr, a mimo tego na rajdowe trasy ruszyło 94 głównie młodych turystów z Krzycka Wielkiego, Dłużyny, Górki Duchownej, Bucza i Włoszakowic.

Przeważali piechurzy, ale nie zabrakło również rowerzystów, którym deszcz i wiatr szczególnie dały się we znaki. Na mecie, która znajdowała się w Zespole Szkół w Krzycku Wielkim, wszyscy byli przemoczeni i ubłoceni, ale tryskali humorem i z wielkim apetytem zasiedli do przygotowanego przez organizatorów posiłku. Szczególnie smakowała rozgrzewająca herbatka z cytryną. Niestety, pogoda sprawiła, że organizatorzy musieli zmodyfikować przygotowane konkursy sprawnościowe, ponieważ nie można było ich przeprowadzić na boisku szkolnym i trzeba było przenieść je do budynku szkolnego. Ponadto, ponieważ rajd był również pod hasłem uczczenia 92. rocznicy odzyskania niepodległości, przeprowadzono konkurs krajoznawczy pod hasłem „92. Rocznica Święta Niepodległości”, w którym pytania dotyczyły wydarzeń związanych z walką Polaków o niepodległość oraz Polaków, którzy odegrali w nich największą rolę.

Wyniki konkursu były następujące.

I. Konkurs Krajoznawczy. Kl. I-III: 1.Jakub Grabsztunowicz, 2.Katarzyna Majer, 3.Paula Magryta, 4.Julia Wojtkowiak, 5.Kacper Obierski, 6.Martyna Bajon; Starsi: 1. Adam Płócieniczak, 2.Matylda Obiegała, 3.Klaudia Napierała, 4.Laura Drobnik, 5.Marika Rutkiewicz. II. Lotto. 1.Katarzyna Majer, 2.Julia Bajon, 3.Wiktoria Krawczyk. III. Przenoszenie ciężarów. Kl. I-III: 1.Katarzyna Majer, 2.Patrycja Poczekaj, 3.Olga Gąda. Starsi: 1.Jakub Marcinek, 2.Adam Płócieniczak, 3.Matylda Obiegała . IV. Budowa piramidy. 1.Roksana Łopatniuk, 2.Katarzyna Majer, 3.Lidia Wypych. V. Rzuty do celu. Kl. I-III: 1.Ernest Pusiak, 2.Alicja Rejent, 3.Wiktoria Krawczyk; Starsi: 1.Jakub Marcinek, 2.Adam Sajbura, 3.Adam Płócieniczak. VI. Żółwia jazda. Dziewczyny: 1.Klaudia Napierała, 2.Zuzanna Lorych; Chłopcy: 1.Adam Płócieniczak, 2.Jakub Marcinek.

Na zakończenie imprezy najlepsi w konkursach otrzymali nagrody. Każdy z uczestników otrzymał znaczek rajdowy, a drużyny dyplomy uczestnictwa. Łaziki zaprosiły również wszystkich na ostatnią już w tym roku imprezę turystyczną „Złaz Mikołajkowy”, który odbędzie się 4 grudnia.

Kazimierz Jankowiak

DSC04646DSC04648